Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Líheň - jikry ancistrus - SPĚCHÁ

Ahoj. Prosím o radu. Vytřeli se mi před 3 dny ancistrusové ve společenském akva. Rád bych jikry přenesl nějakam jinam a zajistil tak, aby je ostatní nesežraly - mám tam skaláry, čichavce, atd.. Mohl by mi někdo poradit návod na co nejjednodušší líheň? Někde jsem to viděl udělané z pet láhve a nebo skleniček na víno ale nevím přesně, jak na to. Děkuji!

Ancíci mají jikry přilepené, vezmeš celou jeskyňku/šutr a blízko dáš výstup filtru či vzduchovací kamínek tak, aby byl kolem jiker stálý (né přehnaný) proud vody. Jináč se můžeš pokusit to vzít všechno i se samcem a pokud ho moc nevyděsíš, bude se o to starat dál až do rozplavání.