Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trnovec bělopruhý

Zdravím chovatele Trnovce Bělopruhého a rád bych se zeptal .Do svého akvaria jsem si pořídil jednoho trnovce .Po měsíci co ho mám v akvariu vypadá dobře a zdravě. Tahle krásná potvůrka se mně po celou dobu úspěšně schovávala před mými zraky, musel jsem čekat s baterkou půl hodiny po vypnutí světla akvaria něž vyplave ze skrýše a já budu mít možnost zkontroloval jestli vůbec žije he he. Tento týden ,ale změnila své chování začala vylézat za světla hlavně při krmení.Teď k mému ptaní - Trnovce jsem si koupil hlavně z důvodu ,aby mě požíral přemnožené malé šneky .Zatím se nic neděje jen užírá tabletky ancistrusům .Dočkám se někdy toho, že mně vyžere ty šneky ? A za jak dlouho ? Dá se to nějak uspíšit? Krmím rybičky obden někdy až třetí den . V akvariu jsou ještě tetry černé 10ks,dva ancistrusi (zhruba 15cmetrové) neonky obecné 20ks,5ks panda panceřníček. Díky za jákékoliv povídání a radění k chovu . Martin

My na šneky úspěšně používáme parmičky zlaté a parmičky čtyřpruhé... u závojnatek je sežraly závojnatky a u gupek jim kaviár likviduje beťák i gupky, ale tam i občas nějaká levatka přežije. Nicméně, nedávno jsme donesli s puškvorcem okružáka a ten už zmizel...
Akva bude velký kousek, co? Pancéřníci taky celkem docela pojídají šnečí vajíčka, hlavně, když je odškrábnu žiletkou ze skla...
Občas mám strach, že mi ryby vyžíraj šneky, protože mají hlad, ale vzhledem k tomu, že je krmím 2x denně, tak to asi hladem nebude... prostě jsou mlsný a rozcapený.