Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bojovnice pestrá - samec

Dobrý večer,

ráda bych se optala, dnes jsem si pořídila Bojovnici pestrou - samečka. Sameček má 25.litrové akvárium. Ráda bych mu ale pořídila "kamarády" je možné, dát k samečkovi nějakou další rybičku, kterou snese a nebudou se např. rvát? Za rady předem děkuji :-)

Betťáci nesnesou akorát dalšího samce svého druhu...a někdy oštípávájí ryby, které mají závojové, nebo jinak výrazné ploutve a jsou pro ně jaksi provokací:)) Nejlepší je pořídit k němu bojovnice - samičky...do takového prostoru bych dala tak dvě až tři. Nepořizujte jen jednu. Jinak se ale snese i s jinými rybami, betty nejsou takoví drsňáci, jak se o nich často tvrdí. Bojují hlavně s jinými samci - jsou to silně teritoriální ryby.