Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závojnatky

Dobrý den, potřebuji pomoc...dnes jsem šla nakrmit ryby (závojnatky)! A jedna i trochu druhá má na ploutvičkách něco jako krev ale nevytéká je vevnitč má to i na hlavičce a na žábrech :O nevím co to je, nebo jestly je to nemoc..mám na dně akvárka (mám dostatečně velké na 2 závojnatky) malé kamínky (ostřejší) nevím, jestly je mám vyndat....aby to nebylo z toho jak leží u dna aby se nepořezali :/ Děkuji
Klára P.

Ahoj moje kamarádka má taky dvě závojnatky a taky jedna měla ploutev ve stejnym stavu jako píšeš ty, ale má písek v akváriu takže silně pochybuju že by to mohly zavinit kamínky takže to bude nějaká nemoc nebo to má na svědomí tvrdost vody, vzduchování nebo to že možná máš kulatý akvárko, protože moje kámoška má kulatý akvárko a nemá vzduchování takže nevim, ale ty kamínky bych fakt vyndala ještě se tě chci zeptat jaké máš akvárium?????máš vzduchování????
A NEDĚLAJÍ SI TO NAVZÁJEM?????to je asi nejsrozumitelnější řešení, nějaký čas je pozoruj a hlavně při krmení!!!!!

Závojnatky, které leží u dna? Naše závojnatky se ke dnu přibližují pouze hubou a pouze když tam ryjí a přehazují substrát při hledání jídla. Zranění z toho zatím žádné neměly. Akorát Mandarín se párkrát dusil šutrem...
Jak velké je "dostatečně velké" akvárium pro dvě závojnatky? Jsou tam jiné ryby? Jaká je technika? Filtr, vzduchování, jak časté krmení a čím... jak často odkalujete a čistíte filtr?
Popis nejvíc ze všeho odpovídá nákaze bakterií vibrio.