Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rada pro zacatecnika

Ahoj

Zacinam s akvaristikou do 125 l akvaria jsem nakoupil 10 neonek (5 diamantovych a 5 obecnych ) 8 skalar amazonskych 4 parmicky mechove ( 3 mi bohuzel zahynuly nevim proc ) 4 xify a 2 betty samce a samici, ancistrusi 2 nejspis samci . Filtr mam molitanovy + kaminek na druhe strane akvaria. Koupil jsem 2 zive kvetiny nevim nazev. Dno mam pokryto vetsimi kameny . Zda se mi voda kalna mozna je to z dusledku toho , ze jsem tam sahal a ted nevim jak to vycistit . Potreboval bych poradit asi nejaky pripravek na cisteni vody , nechci ted menit vodu kdyz je tam sotva tyden. Dekuji

Zakládání akvária by v ideálních podmínkách mělo trvat alespoň 14 dní... aby se voda stačila usadit a aby se v ní vytvořila potřebná biologická rovnováha. Teprve když akvárium stojí těch 14 dní, tak kupovat ryby.
Dvě rostliny mi do 125l přijdou dost málo, jak vypadají? nejoblibenejsi - u názvů se ukazují obrázky.
Skaláry a betty dohromady, to není úplně dobrý nápad. Do těch 125l by stačil pár skalár, větší hejno neonek (tak 15 - 20 kusů) a pancéřníci. Ony ty mechovky, xify... ty by užily taky pořádné hejno, aspoň 8 - 10 ks... je to taková podivná směs ze všech koutů světa...
Jinak na ustálení vody jde použít nějaký Aquaregulátor, Aquasafe a v tomhle případě by byl zřejmě nejvhodnější Nitrivec.