Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomozte prosím s výběrem druhu do akvaria

Ahoj,
rád bych Vás poprosil o pomoc při výběru druhu do 126 L akvaria.S přítelkyní uvažujeme o pořízení akvária o velikosti cca 126 L.Problém je ale v osazení.Hodně se mi líbí hezky barevné ryby ale vždy když něco najdu tak narazím u velikosti.Příklad: Líbí se nám Cichlida Papouščí (ano vím že je to hybrid) ale když jsem četl různé diskuze nebo článek na rybicky.net ,tak všude se píše že velikost akva minimálně 200 L,protože dorůstají do 25cm.Představu o akvariu mám asi takovou,že ho nechci mít nějak přeplácané,tzn. nějakou tu skalku,rostlinky a 3-4 rybičky střední velikosti,aby tam měli prostor a netrapili se.Bohužel když jsem se ptal v akva v Českych Budějovicích (pro mne nejbližší)tak mi bylo řečeno ,že ok,že vydrží všechno a dorůstají 10 cm,což jak jsem následně zjistil na internetu je blbost.Další rybka,která mne zaujala je Cichlida Malawi (žlutá s černym ohraničením - na nazev si ted presne nevzpomenu),ale podle prodavače jsou to potvory ,a je nutné je chovat ve vetším množství.Což pry do 126L akva taky není vhodné,navíc pry premistují písek atd...

Takže jsem si říkal,jestli by jste mi nemohli poradit s vyberem druhu.Sice už cca 2 dny prolezam internet a hledam,ale porad nemohu najít nic,co by mne vizuálně "uspokojilo".Příp.jestli třeba neexistuje nějaky exotičtější druh,který se tolik v akvaristikach nevyskytuje nebo tak..Díky pokud odpovíte.

A co hejno parmiček?
Vím, že jste říkal 2-4 ryby, ale bylo by hezké pořídit 8 parmiček třeba. Jsou to hravé ryby, takže akvárium pořádně oživí. S cichlidou papouščí Vám bohužel neporadím, s touto rybou nemám žádné zkušenosti ale myslím si, že na začátek by bylo vhodný pořídit nějaký nenáročný druh :-)