Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šedý zákal oka u panceříčka

Dobrý den,
dnes ráno jsem si všimla, že má jeden panceříček (ze dvou) zakalené jedno oko, nebo spíše potažené šedou vrstvou asi z 90%. Plave ale normálně, žere normálně, ploutvičky má v pořádku a nezdá se, že by mu jinak cokoliv bylo. Ostatní rybičky jsou taky v pořádku. Akvárium jsem čistila včera. Nevím co by to mohlo být a bojím se, že mi umře:( Moc prosím o nějakou radu, jestli mám vyměnit zase vodu, nebo si koupit nějaké lečivo.
Děkuji a přeji hezký den.

Jednou jsem tohle měla u betty, vypadá to na plíseň možná, ale nejsem si jistá jestli by i na tohle mohl trpět pancéřníček, nikdy jsem se nesetkala s tím, že by jsem je měla nemocné, každopádně jediné co můžu doporučit je acriflavin, není to tak silné léčivo a hlavní je to, že je proti plísním a jiným parazitům, snad by mu to mohlo pomoci. Každopádně nic s tím nezkazíte, protože je také i na dezinfekci akvária. Občas ho použiju i když mám jen sebemenší podezření.