Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Založení akvária pro žebrovníky

Dneska si vezu domů nové akvárium a chystám se ho zařizovat. S akvaristikou nemám velké zkušenosti, tak se zeptám - jaký dát na dno substrát? Určitě chci zasázet nějaké rostliny. Někde píšou bez substrátu jen kamínky, někde dát substrát, jsem z toho zmatená. Jak se to pak odkaluje to dno? Když dám vrstvu substrátu, na to vrstvu štěrku, tak bych asi nemohla jen tak zajet zvonem dovnitř, abych ho pročistila, ne? Kvůli promíchání atd..

jinak tam klasicky umístím kořen, aby žebrovník mohl na hladinu, nějaké úkryty z kamenů, rostliny, filtr, osvětlení...

Stačí akvarijní štěrk, drobnější, líp se čistí a rostou tam rostlinky. S přidáním vrstvy substrátu nemám zkušenosti, taky si myslím, že by se tím zbytečně kalila voda. Žebrovníci to časem prohnojí dost.
A žebrovníci mi vůbec z vody nelezou.

filtr mit nemusi ani svetlo je to spis vecerni a nocni a ranni obojzivelnik takze moc vody mu tam nedavej aby se mohl nadechnout kdyz je malej jako mam ja tak mu tam dej min vody jestli je velkej tak mu dej vic vody ale aby se mohl nadechnout na dne mam male kameny dlouhe ani ne 1cm a mam jich tam hodne a musi si taky vylezt na sous a davam mu tam umeli kytky a on si s nimi hraje a prolejza zkrs ne a schovava se za nimi tedy takhle ho alespon chovam ja !.. doufam ze jsem ti pomohl ja jsem totiz zkuseny chovatel.