Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem !!Spěchá!!Betta bez ocasu

Prosím, pomozte. Mám v asi 60l akváru 2 betty a nějaké to danio pruhované. Mám toto akvárium asi 3 měsíce a nevšimla jsem si, že by se samec se samicí rvali. Dnes jsem přišla domů večer a samec bez ocasu. Dopoledne vypadal v pořádku, připlaval nadšeně pro žrádlo atd. Nevšimla jsem si ničeho ani včera, ani dneska, ani nikdy jindy.
Přijde mi divné, aby vlivem bakterie přišel o téměř celý ocas a některou boční ploutev jen tak během jednoho dne. Jak poznám, zda šlo o potyčku či jestli je samec nemocný? Dala jsem ho odděleně s kytičkama, zatím čekám, co bude.
Prosím tedy o napsání hlavních rozdílů, jak poznám rvačku od případné nemoci.

flexibacter-columnaris - tohle je bakteriální rozpad ploutví
Pokud se to stalo během pár hodin, buďto ho otrhala samice nebo dania. Nevím jak vaše, ale naše jsou pěkně divoká. Dvě betty moc dobrotu nedělají. Do 60l by klidně mohly být samice dvě nebo tři a jeden samec - proháněly by se porůznu a rozptýlila by se pozornost.
Uteklo pět dní, vykazuje beťák nějaké známky hojení?

Ne, mezi tím, než mi někdo napsal, už je všechno jasné. Příznaky se ukázaly. Takže jsem udělala patříčná zaopatření.
Btw. dania jsou normální, mírně aktivní, když jdu krmit, tak jsou hyperaktivní. Snáší se se všemi velmi dobře. A co se samečka se samičkou týče, všude se píše, že to nedělá dobrotu, tihle se snášejí bez problémů, proto jsem nevěděla.
Nicméně už vím, že je sameček nemocen, takže radu už nepotřebuji.