Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem akvárium

dobrý den chtěl bych se zeptat jestli by v akváriu o rozměrech 80x50x50 cm mohl žít pár tlamovců černoploutvých a pár pancéřníčků a asi 10 neonek obecných

děkuji

A nejen to, že to nebude fungovat ... ale každá je z jiného biotopu. Tlamovci jsou z afriky, neonky z jižní ameriky. Každá žije v jiném prostředí, tzn. jiné nároky na nádrž, zatímco Tlamovec vyžaduje spíše písek a kámen, neonka má raději zarostlejší akvárium :)
Tlamovci ryjou ve dně a vyhrabou cokoliv jen aby si vytvořili úkryt, ikdyž labidochromis je o něco méně rýpavý :) tlamovec.

Mj. 80x50x50 nepatří zrovna mezi ideální rozměry pro tlamovce, ikdyž už je to hodně blízko k doporučenému minimu a znám spousty případů, kdy několik lidí trápilo tlamovce ve 100l. Čím zvolíš menší akvárium, tím spíše se bude vytvářet agresivita mezi rybami. Tlamovci jsou teritoriální ryby, sice žijící ve velkém společenství, ale s dominantním párem a dalšími submisivními jedinci. Čím menší akvárium, tím spíše bude docházet ke konfliktům.