Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ancistrus - už asi týden je schovaný v mušli

Dobrý den,prosím o radu,mám jednoho ancistruse v malém akva,nevím jestli je to samec nebo samice,ale už asi týden je schovaný v mušli a nevím jestli tedy žije nebo ne.Myslím,že je to kvůli pohlavnímu pudu,ale když je sám?Prosím jestli byste mi poradili jestli mám s ním něco dělat nebo ho nechat tak a jak dlouho-jestli to je normální chování-tam tak asi bude.Děkuji předem za odpověď
Změna předmětu, původně: ancistrus (Kurt)

ancistrus je s betama,doteď byl pohyblivý až moc,mám ho asi půl roku.V akva jsou živé rostliny,opravdové mušle i kameny,nic umělého.Když jsem mušli i s ním zvedla,nic se nedělo,akorát se mi zdá,že občas změní polohu,proto myslím,že žije.Doteď byli všichni obyvatelé akva spokojení,tak nevím co se stalo

No, kdyby byl mrtvý, betty by se nerozpakovaly ho sežrat. ;-) Aspoň ty naše...
Jak je velký? A jak je velké to akvárium?
Nejlepší by bylo normálně ho vzít do ruky, jestli se aspoň trochu mrskne... polohu může změnit i tak, že ho popostrčí proud vody nebo že do něj šťouchnete při odkalování.
Když ho krmíte, reaguje na to?

No, anclík ve 30l... tam se minulý týden musela voda vařit. Taky jsme vypínali topení a k závojnatkám přilívali chladnou vodu.
V tak prťávém akváriu, kde se už mačkají betty, nemá smysl chovat ještě ancistruse, nedej bože víc, než jednoho. Chvíli vydrží, ale opravdu jen vydrží, život to nebude.
Mimochodem, rybě se ocas hnedtak neutrhne, obzvlášť ne něčemu tak houževnatýmu jako krunýřovec.