Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem závojnatka - černání ploutviček

Už půl roku mám závojnatku, ale dnes jsem u ní zpozorovala že na ploutvi na ocasu po okraji jakoby černá, o hodinu později se o objevilo i na hřbetu. Není to nějaká nemoc? popř. jakým přípravkem se to dá vyléčit a za kolik? zatím se to nějak nerozšiřuje, pouze na tom okraji..děkuji za odpovědi

Měli jsme závoje, který byl černě flekatý a pak vybledl na normální zlatou... prostě došlo ke změně pigmentace a myslím, že by se mohl vybarvit i naopak.
V úvahu připadají různé nemoci, dobré by bylo popsat podmínky chovu - velikost akvária, teplotu vody, výkonnost filtru, jak často krmíte a čím, jak často odkalujete, jestli je v akváriu jen závojnatka/závojnatky nebo jiné ryby, rostliny?
Pro začátek můžete zkusit odkalit aspoň 1/3 vody a dolít osolenou (1 polévková lžíce na 10 l vody) odstátou vodou. Sůl dobře rozmíchat.
Z přípravků je univerzální FMC - moc nestojí a v začátcích celkem zabírá.