Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozmer skla

zdravim,datEnekdo radu bo primo cisla? Chystam se slepit akvarko 100cm delka, 40cm vyska, 30cm sirka, a chci to lepit na dno, poradite rozmery skla jak je mam nechat narezat? Nejak se nemuzu dopocitat, predem diky milan

jednoduchá matematika :)

ak chceš aby stáli steny na dne, potom dno bude 100x30. Ideálna hrúbka skla podľa mňa bude 8 mm (0,8 cm), čiže predná a zadná stena budú mať rozmery 100x39,2 a boky 28,4 x 39,2

doplnok: možno by bolo pre jednoduchosť vhodné zaokrúhliť rozmery (rátať aj s istou hrúbkou lepidla), čiže kľudne rozmery 100x39 pre dlhé steny a 28x39 pre krátke steny (boky)