Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terta Neonová- okousaná zadní ploutev

Dobrý den máme v akváriu 3 neonky a máme s nimi takový problém nedávno jsme si všimli že 2 neonky mají masivně okousané ocasní ploutve poradte co máme dělat???v nádrži jsou i 2 závojnatky 7 pavích oček 2 ancitrusy 2 pancéřníčci a dvě přísavky Thajské které se neustále schovávají.Akva je 80L a hodně skrýší poradte prosím co máme s neonkami dělat??předem díky za odpověd.:))

OK, napíšu to sem po stopadesáté:-|: závojnatka je naprosto "nekompatibilní" druh s jinými akvarijními rybami. Akvárium pro ně musí být prostorné (min. 100 litrů, lépe však alespoň 200), 80 litrů je málo (nechci se tu rozepisovat o tom, kolik bordelu závojnatky vyprodukují a jak moc to škodí ostatním rybám...) a nelze je chovat s jinými rybami. Kdyby jste si o tom, co doma vlastně vůbec chováte něco přečetla, zlistila by jste, že závojnatky pocházejí z Číny a třeba ty neonky z Amazonie. Spoustu lidí má na to jiný názor, ale podle mě je prasárna míchat do jednoho akvária ryby z různách kontinentů. Nejen, že to vypadá příšerně, ale především to nebude fungovat. Ryby, které v tom akvárku máte, totiž vyžadují naprosto odlišné podmínky chovu - jak už jsem psala, závojnatky se hodí samostatně do chladného akvária, lépe spíš jezírka a neonky naopak do tropického akvárka...a takhle bych mohla pokračovat. Pokud nebudete nahlížet na akvárium jako na samotatný malý biotop a plácat dohromady nesmyslně jedno přes druhé, nemůžete čekat, že vám to bude společně fungovat...
Doporučuji číst a sbírat informace před tím, než si domů pořídím živého tvora...