Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opuštěný Karásek.

Dobrý den,

měli jsme 2 Karase asi po 3 roky. Z malých rybiček vyrostly dvě dravé rybky.
Ted bohužel jedna pošla a ta druhá, sice úplně zdravá, je ale opuštěná a nám připadá, že jí je smutno.

Nezná někdo nějakého chovatele, který by si ji vzal, aby mohla být zase s ostatními?

Je to vůbec dobrý nápad, aby to pro ni nebyl šok a také nechcípla....

Co by jste doporučovali?

Mnohokrát děkuji!

Eva

Fascinuje mě ten pocit většiny lidí, že je rybě/ještěrce/šnekovi apod. smutno. Nepolidšťujte zvířata, jako jsou ryby. Nejsou to savci a navzájem se spolu nemazlí, ani se netulí a neskotačí. Rybě je to úplně buřt, pokud to není hejnová ryba, jako třeba tetry. Tam se ale také nejedná o "smutek" ze samoty, ale pouze o potřebu "hejnového" života z důvodu predace...