Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bílý povlak na rybě

Dobrý den,prosím o radu,dnes jsem si všimla,že červený samec Betty má na sobě bílý povlak,dočetla jsem se,že by to mohl být nějaký parazit.Co bych na to měla použít,nebo koupit?Akvárko mám krásně čisté,snažím se ho mít v pořádku.Ostatní ryby to nemají,nebo to tak na nich není vidět.Děkuji předem za radu.

Proč hned hledat něco složitého? Klidně to může být úplně "obyčejná" plíseň...
Jak vypadá akvárium? Velikost, teplota, kolik a jakých je v něm ryb?
Je betta opravdu pokrytá nějakou bílou vrstvou nebo jen vybledla?
Jinak buď obecný protiplísňový přípravek (Mycopur, FungiStop nebo tak...) nebo FMC. Řídit se pokyny na přípravku.