Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem šplouchání vody v akvariu

Dobrý den,
prosím o radu, jsem úplný začátečník. Mám akvarium set ATMAN AR-126, v něm 20 l vody, na dně akvarijní kamínky, 20 rybičkek - paví očka, neonky, skaláry, ancistruy, kytky mám jen umělé. Jelikož voda z filtru z 10 otvorů vytéká na hladinu, je neustále slyšet šplouchání vody. Akvarium je v místnosti, kde se spí. Bylo by možné šplouchání vody nějak odstranit, a to buď na stálo, nebo alespoň na noc? Předpokládám, že filtr musí být zapnutý stále (je mechanický i biologický). Máte někdo nějaký nápad? Nebo by šlo dát do otvorů hadičky nebo pod otvory žlábek, kterými by voda vytékala až pod hladinou? Pak by se musela voda okysličovat? Stačilo by okysličování vody jen přes den? Nebo nějaké jednoduché zařízení okysličuje vodu bez šplouchání?
Předem děkuji.

Zkuste zregulovat průtok vody...mimochodem 20 ryb ve 20 litrech je naprostá šílenost::) Nechybí vám tam jedna nula???...neonky, ani skaláry tam v žádném případě nepatří!!! Přečetla jste si vůbec něco o akvarijních rybách, než jste si je pořídila? Pro neonky vidím jako životní minimum 50 litrů a pro skaláry 200 :!: to rozhodně nebude dlouho fungovat!

Kristepane!
Skaláry v 20l? Proboha, který hovado vám to prodalo? 20 ryb by nebyl problém, kdyby to bylo 12 pavích oček (kombinace 3 samci + 9 samic) a 8 neonek...
Co se šplouchání vody týče, máme v pokoji, kde spíme akvária 3, z toho jedno s filtrem, který čeří hladinu. Nedovedu si představit, že spím v pokoji, kde nejsou slyšet filtry, vzduchování, křeček běžící v kolečku, papoušci...
Když si pořídíte klasické vzduchování, to taky dělá zvuky. Motorek hučí, bublinky bublají...
Mimochodem, ancistrus vám z toho pidiakvária taky brzy vyroste.