Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak sjednotit frekvenci osvětlení, dobu automatického krmení se současným vypnutí filtru

Dobrý den. Měl jsem dlouhá léta "Fischautomat" Steward Primus od firmy "Vitakraft" s nastavitelnými funkcemi: 1-v určenou dobu nasypal krmení, 2- na tu dobu vypnul filtraci a taky vypínal a zapínal osvětlení. Nic takového "pod jednou střechou" ani v Německu už k mání není. Poraďte, prosím, jiné řešení! Po 15 letech starý automat už dosluhuje. Děkuji. Freisleben, Plzeň.

Filtracia a osvetlenie mozes riesit jednoduchymi casovymi spinacmi, bohuzial neviem ako funguje automaticke krmitko, ale ak take dostat tak si kup len to a za par korun mechanicke spinace do zasuvky, kde si nastavis odkedy dokedy ma byt svetlo a filter zapnute.

Fajn, děkuju za radu, ale: nemůže se stát, že spínače pojedou každý jinak a krmení se spustí třeba v noci a při zapnutém filtru? Na trhu jsem objevil krmítko na baterie a to může taky soustit, kdy se mu zachce. Ten starý automat běžel pod jedněmi hodinami, takže se nic takového stát nemohlo. Pěkně zdravím!

Na automatické zapnutí a vypnutí osvětlení, a stejně tak krmítka opravdu stačí běžné, mechanické spínací hodiny za pár korun. Sám je využívám k mé plné spokojenosti. Ale filtr by měl vždy běžet nonstop, bez vypínání. Při každém vypnutí filtru začnou odumírat nitrifikační bakterie, které se po opětovném zapnutí vyplavují do akvária a otravují vodu. Čím delší dobu je filtr vypnutý, tím víc jedovatých látek se po znovuzapnutí fitru do akvária dostane :-(

Děkuju! Takže mi radíte, abych si pořídil jedny spínací hodiny pro regulaci osvětlení a druhé pro filtr, které mi jej pro dobu krmení vypnou. A co mi doporučíte pro automatické krmení? Krmítko na baterie? S tím nemím žádnou zkušenost. Děkuju a zdravím. EF.