Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vymírání pavích oček

Dobrý den,
zhruba měsíc máme nové akvárium, rybičky se v novém cítili dobře. Ale když jsme nedávno koupily 2 nové ( samičku a samečka), sameček umřel ještě v ten den. Asi po týdnu se ráno kouknu na rybky a najednou vylovuji 5 mrtvých. Jakoby mi ty nové koupené do vody něco přinesly. Přelovila jsem je do menšího, abych vyměnila vodu, a po cca 4 hodinách dalších 5 uhynulo. .. nejdřívé plavou u dna a konec, přijde mi, že mají i černé skvrnky. Co to může být??? Nevím si rady :( děkuji

Když pominu možnost donesení nějaké nemoci s novými rybami, tak časko živorodky hromadně padají, pokud je špinavá a překyselená voda. Tzn., pokud se málo čistí, nebo pokud se nevyčistí včas, když je v akvárku moc ryb, nebo se překrmuje, případně pokud je akvárko moc malé...

Děkuji za příspěvky. Do dnešního rána mi umřely všechny rybičky, až právě na tu nově koupenou. Jinak , máme akvárium o 65l, 25 ryb, filtrace, vzduchovátko, teploměr(25stupnu), vodu jsem měnila 1x týdně (Jednu třetinu). Do menšího 15l jsem je přelovila, vyměnila v akváriu komplet vodu, vše umyla... do té doby mi v malém uhynuly všechny. Ted mám prázdné akvárium a neodvažuji se tam tu posledné živou dát, pokud by opravdu něco přenášela, když pujdu kupovat nové.