Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Bezna" cena rybiek

Zajtra by som mal ist na chovatelsku burzu, kedze rybky v obchodoch sa mi zdaju drahe. Vie mi niekto povedat v akych cenovych relaciach sa pohybuju najbeznejsie druhy rybiek na takychto burzach od sukromnych chovateloch? +-

musíš umět porovnat cenu a kvalitu :) zdá se to trochu bizardní, ale ryby musí být správně zbarvené, nedeformované, bez vad, a taky se cena udává podle velikosti. Běžně co jsem koukal tak za:

Dánio 10,- až 15,-
Skalára 10,- až 15,- (ty větší druhy jsou samozřejmě dražší)
Neonka 10,- až 15,-
Rájovci 15,- až 25,-
Mečovky 15,- až 20,-
Black Molly 10,- až 15,-
Závojnatky 15,- až 25,-
Různé druhy teter 8,- až 20,-
Paví oka 8,- až 20,-
Ancistrus 15,- až 30,-
Čichavci 10,- až 25,-
Labelo jsem někde viděl za 20,- nebo 25,-
Pancéřníčci okolo 30,- (zaléží spíš na druhu, Pandičky jsou mnohdy dražší)
Tlamovci cca 100,- až 150,- za kus (záleží na druhu)

ceny jsou v korunách, a za tyhle ceny nakupuju rybyčky já v Praze od chovatelů nebo na burze.

ceny bývajú rôzne, môžeš natrafiť aj v obchodoch na neónky po 0,40-0,50 €/ks, inde za 0,70 €/ks alebo aj viac, pričom tie lacné nemusia byť vždy horšej kvality alebo menšie... závisí od predajcu. Podobne na burze sa ceny môžu líšiť, aj keď nie veľmi. No a nie všetci predajcovia na burzách sú aj chovatelia (množitelia) ponúkaných druhov (!)
každopádne na akva burzách často natrafíš na druhy, čo bežne v obchodoch neuvidíš :) síce prevažujú druhy /formy/ známe z obchodov, ale ľudia - chovatelia mnohokrát donesú aj vzácnejšie veci (napr. "divé" formy živorodiek a pod.)