Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hnědnutí kamenů

Dobrý den,
mám problém s kamínky v akváriu. Kameny, písek - všechno je nové a v akváriu pouze něco přes měsíc. Každé tři dny měním vodu. Nedávno jsem si všimla, že začínají hnědnout a na některých jsou tyrkysovo-zelené skvrnky. Nevíte, čím by to mohlo být?
Děkuji
Kristýna

Každé tři dny měním vodu

::) Kolik vody každé 3 dny měníte?
Nechte to akvárium fungovat, nehrabte se v něm, neměňte vodu každé 3 dny. Uvědomte si, že je to ekosystém, ve kterém probíhají nějaké biologické procesy - když do nich budete neustále zasahovat, nikdy nebudou moci probíhat přirozeně a budou vznikat anomálie.

Jednu třetinu, začala jsem ji měnit takhle často asi před týdnem, kdy mi umřely 2 rybičky a nevěděla jsem, čím to je. Bylo mi doporučeno ji měnit prozatím častěji a zvýšit teplotu. Rybičkám se daří, ale kameny začaly nějak hnědnout.
Děkuji za moc odpověd

Tak si to tady pročítám, mě bylo doporučeno v novém akváriu, 1měsíc založené, měnit 15l vody KAŽDÝ DEN :-/ Tak tada nevím, na rostlinách a kamenu mám také jakousi hnědou řasu,jen takový povlak asi rozsivky. No3 mám 25 a No2 >1 podle papírku. Ryby v pohodě, mám tada pokračovat ve výměnách vody? 1x týdně přidávám Biofiltr od Dajany. Díky