Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno beta bojovnice

Dobrý den, asi před rokem jsem si koupil betu bojovnici a jsem sni na prosto spokojen, plavala jako o závod ale teď v posledních třech dnech se chová divně. Přestala skoro žrát a pod vodou se ani nehne jen když se potřebuje nadechnout tak si doplave pro vzduch k hladině jinak doslova sedí na dně akvária celí den viz obrázek. Když se kní přiblížím rukou tak se pohne ale pak si zase sedne na dno. Akvárko je umístěné u okna a vodu v něm měním každý týden. Předem děkuji za info.

1. V 6 litrech se divím, že vydržela tak dlouho
2. Tím že takto vše vyčistíš zabiješ všechny bakterie
já mám beťáka v akva 60 litrů s jinými rybami a je vše oki. Možná skus koupit akva alespon 20 litru, dat dost kytek a uvidis jak se bude tvarit a klidne k nemu dej treba pavi ocka. Asi uz se mu ta casta vymena vody prestava libit

"údržba" akvária v popisovanom štýle bývala celkom bežná prax neznalcov za mojich detských čias, ale ako vidím, stále to pretrváva :( ... pritom už aj v starej akvaristickej literatúre sa uvádza ako správny prístup čiastočná ! výmena vody. Neviem, tento prevárací spôsob čistenia akvária vám niekto poradil ? Snáď v každej akvaristickej publikácii je popisovaná aj starostlivosť o akvárium.

z fotky by som uvažoval nad 2 problémami: 1) akvárium nie je kryté, betta ochorela z chladného suchšieho vzduchu, ktorý pravidelne hltá, 2) zrejme nemá ohrievač (nevidno ho, v 10l akváriu by bol neprehliadnuteľný), a pokiaľ nemáte v izbe aspoň 24°C, trpí pri nízkej teplote

Je tiež možné, že beťák je už starý, ak ste ho kúpili už dospelého. Veľké samce s dlhými plutvami, predávané často v kelímkoch, sa moc nevyplatí kupovať - jednak sú už dospelé, a tiež si už vytrpeli dosť transportami a životom v deci vody - to sa na ich zdraví a životnosti musí prejaviť :(