Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Průhledné výtrusy pavího očka a slepená ocasní ploutev

Zdravím, opět se na Vás obaracím o radu. O víkendu jsem navštívila burzu a koupila si 3 nová Paví očka. Při nákupu vypadali zdravě, první den doma taky. Druhý den se mi:
1) u samečka závojová forma slepila ocasní ploutev a do dalšího dne byla ještě ve spodní části krvavá. Přendala jsem ho do 5l nádoby a přidala sůl, ale nezdá se, že by to fungovalo.

2) samečky kadí průhledné dlouhé bílé bobíky, na konci jsou takový jako by pidi kuličky, také bílé. Mohlo by se jednat o nějakého parazita nebo ryby příliš sleduji a zbytečně hysterčím? Jak případně léčit?

3) už 2x se mi stalo, že mi stávající samička uhynula několik dní po porodu. Zhruba 3 dny po porodu začala být apatická, nepříjmala potravu, pak začala plavat hlavou nahoru a držet se u hladiny, ocas svěšený. Nakonec chcipla.

4) ve štěrku mezi kamínkama pozoruji miniaturní stěží viditelné bílo-průhledné tvorečky,jako by pulce, kteří se rychle pohybují - jsou škodliví?

V akva 25l mám cca 24 stupňů, odkaluji 2x v týdnu, 1x za 10 dní přidávám Biofiltr od Dajany. Krmím 2x denně vločkama a tabletkama se spirulinou - obojí od Dajany. Všechno vždycky zmizí během několika vteřin. Ośazenstvo 12x paví očko (4 kluci, 8 holek) + 3 neonky co zbyli.

Prosím poraďte, co s tím. Díky za odpověď. Hana

Předmět Autor Datum
Rybyčku se slepenýma ploutvema jsem dala do eSha2000 a do 2 dnů po napsání prvního dotazu přišla pry…
HanaB 27.09.2013 08:03
HanaB
U mých samic se objevuje skvrna až těsně před porodem. Slepené ocasy jsem párkrát takď měla, a vždy… poslední
simča m 27.09.2013 09:56
simča m

Rybyčku se slepenýma ploutvema jsem dala do eSha2000 a do 2 dnů po napsání prvního dotazu přišla pryč... samičky se zatím drží, bobíky mají normální, ale zvětšují se jim bříška aniž by měly černou skrvrnu v zadní části. Je možné že by byly těhu a skvrnu neměly nebo mám čekat nějakou nemoc?

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru