Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 112 l akvarium

Dobry den mam 20 l akva a rozmyslam o kupe 112 l akva ked som si spocitala cenu akva+komplet vybava a dekoracie no BEZ skrinky pod akva my to vyslo cca 220 euro je to vela alebo akurat eur na 112 l akva bude lahsia udrzba dakujem za rady :-D

Závojnatky produkujú veľa výkalov, takže asi bude treba aj stovku akvárium často čistiť... navyše máloktoré rastliny pri nich vydržia.

Ak sa vám páčia závojnatky (= závojnaté karasy), lepšou voľbou do stolitrového akvária by boli, podľa mňa, mrenky ružové - existuje aj forma so závojnatými plutvami, čo sa tvarovo trochu blíži závojnatkám. Mrenky ružové sú však menšie (do cca 6 - 7 cm, občas aj viac), v 112 l akváriu môžte mať húf asi 8-10 jedincov + nejaký Ancistrus ("prísavník") ako doplnkový čistič . Mrenky sú nenáročné, pohyblivé rybky s "veselou" a zvedavou povahou :-)

parmicka_nadherna

Občas síce okusujú rastliny, ale nedevastujú porasty tak silno ako závojnatky. Skôr treba vyskúšať viac druhov rastlín a ostať pri tých, čo nebudú ohryzávané. U mňa oštipovali mladé lístky anubiasov, ale napr. echinodory nechávali na pokoji