Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skalár skáče-pomoc

Mam dotaz,mam 2 skalar ve 130l akvarku. Vecer kdyz se jim zhasne svetlo tak jeden ze skalarz rikame mu adolf skace jak blazen do polykrabonatu lterej chrani vrsek akcarka..toci se dokola a a mlati sebiu strasbe. Takhle reGuje i kdyz v noci prijdu domu a rozsvitim.nevite cim to muze byt?

Skaláry jsou celkově naročnější ryby než třeba neonky, ale pokud je skalára nově koupená tak je možné že je ve stresu ze změny, nechte ji zvyknout si na nové prostředí a možná bych se pokusil vyhnou jevům které ryby plaší, př: ťukání na sklo, dupání atd.
Pamatuji si že když sem byl malý tak jsem měly asi 50l akvárko a 2 ryby z něj vyskakovaly , kolikrát to bylo o infarkt , ale jednoho den rybičkám štěstí došlo a asi 8 hodin se sušily na koberci, a tím u nás skončilo vyskakování ryb. :-D