Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak velké akvárium?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli stačí pro 1 samečka Bojovnice pestré devítilitrové akvárium o rozměrech 25x15x15. Na jednom webu mě seřvali, ať o tom vůbec nepřemýšlím a na druhém že v pohodě. Jak to teda je? Vím, že pro začátečníky se malé akvárium nehodí, ale vodu bych měnila co 3 dny. Potom mi někde říkali, že pro jednu rybku nepotřebuji ani filtr, ani topítko apod. Jelikož bojovnice dýchá ze vzduchu, tak vzduchovač být nemusí. Ale co si myslíte o zbytku věcí?

Min. 20 litru, hodne kytek, voda se nemeni vsechna, tak 1/3 1x tydne az 1x za 14 dni, filtrace je potreba, ta cisti vodu, kyslik nedela kazdy filtr, topeni je take potreba, je to tu napsane v kazdem 2 vlakne, tak vemte tu mys a projedte tu par vlaken, tahle ryba je tu nejvic resena

Na internet může psát prakticky kdokoliv a tvrdit cokoliv...já si třeba klidně můžu založit web o autech a psát tam o nich, co se mi zachce a přitom nemusím mít ani řidičák. Řídit se pouze informacemi z internetu je proto podle mě trochu riskantní a hlavně hloupé. Pokud se chystám chovat živého tvora, měla bych použít především zdravý rozum a také si o daném zvířeti přečíst nějakou literaturu. Pokud vám přijde v pořádku nacpat bettu do devíti litrů bez fitrace a topení, tak k tomu asi nelze nic dodat...zkuste si přečíst, kde bojovnice žijí, pak totiž zjistíte, že k jejich chovu je zapotřebí dvou základních věcí a to čisté a teplé vody, což logicky znamená, že budu potřebovat filtr a topení. Pokud máte pocit, že do devíti litrů tuto potřebnou techniku nacpete, tak to zkuste. Minimálně tam bude ryba jako v pračce, až ten filtr pustíte. Pro jednu bettu bych volila minimálně 20 litrů, lépe však ale víc, voda by měla mít alespoň 26°C a filtr je samozřejmostí. Mělo by zde být spoustu rostlin, nejlépe plovoucích.

K topeniu: v prvom rade si treba zistiť, aká teplota je pre danú rybu optimálna. Už je to otravné, riešiť že "jeden povie že topítko treba, druhý že nie"... toto je o normálnej elementárnej logike. Mám v izbe stabilne teplotu aspoň nejakých 25-26 °C, čo je teplota väčšinou udávaná ako vhodná pre betty ? Ak áno, topítko nie je treba. Ak nie, potom logicky je potrebné...