Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Clea Helena, doprava poštou

V akváriu se mi přemnožují šneci a už mě nebaví je každý den manuálně vysbírávat. Jako vhodné řešení mi přijde zakoupení masožravéhého šneka Clea Helena.
Našel jsem pár e-shopů, kde ho nabízí, ale nevím jak je to přesně s dopravou, nikdy jsem si nic živého neobjednával. Máte s tím někdo zkušenosti? Je to pro živočichy opravdu bezpečné a jak jsou vůbec tyto "balíky" řešené, navíc když už je venku taková zima?
Samozřejmě pokud si tohoto všimne někdo, kdo tyto šneky nabízí, ať se mi ozve a domluvíme se. :)

CBD exceeded my expectations in every way thanks <a href=https://www.cornbreadhemp.com/blogs/learn/how-long-does-thc-stay-in-your-system>how long does it take for thc drops to leave your system</a> . I've struggled with insomnia on years, and after trying CBD because of the prime mores, I for ever knowing a full eventide of relaxing sleep. It was like a force had been lifted misled my shoulders. The calming effects were indulgent yet scholarly, allowing me to roam afar obviously without sensibility groggy the next morning. I also noticed a reduction in my daytime angst, which was an unexpected but welcome bonus. The tactfulness was a flash lusty, but nothing intolerable. Overall, CBD has been a game-changer in compensation my siesta and angst issues, and I'm thankful to keep discovered its benefits.