Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zakládání akvária

Dobrý den.

Měla jsem akvárium 160 litrů, ale všimla jsem si, že se na něm začal dost radikálně drolit spodní roh. Takže jsem vytáhla karanténní akva (pouze 80 litrů), naplnila jej vodou již ze zaběhnutého akvárka a přemístila tam ryby i s rostlinami.
Hned na druhý den jsem zakoupila nové akvárko, opět 160 litrů.
Vím, že nejideálnější doba, kdy nasadit ryby i rostliny do nového akvária je cca měsíc, kvůli kolísání parametrů ve vodě. Ovšem počítá se s tím, že celé akvárko napustím vodou z kohoutku.
Co když ovšem do nového akvária dám 80 litrů vody nové, nechám filtrovat naočkovaným filtrem a zbylých 80 litrů doleju zaběhnutou vodou, ve které mám momentálně ryby?
Nebylo by v tomto případě možné nasadit ryby již po krátké chvíli? Musím je z toho karanténního akvária dostat co možná nejrychleji, je to strašně přerybněné, ryby jsou na sebe agresivní. Měsíc ty ryby nepřežijou určitě. Čichavci se mi povraždí navzájem, protože se nemají ani kam schovat.
Nebo máte jinou radu jak urychlit nasazení ryb do nového akvárka?

Děkuji.

o aké ryby a koľko sa jedná ?
ak sa javí situácia tak kritická, že sa ryby hrozia vyvraždiť, tak by som ich presunul do väčšieho teraz. Je ale otázne, či ich agresivita klesne. Čo tak premiestniť ryby postupne, nie všetky naraz ? Tie bité skôr do veľkého, dominantné neskoršie ?

4x čichavec modrý
5x panceřníček skvrnitý
8x tetra černá
5x black molly
10x tetra neonová
4x mečovka mexická berlínská X mečovka mexická koi
2x krunýřovec sp. (jeden už stihl umřít)
6x parmička pětipruhá

Těch ryb je celkem dost aji na to 160 litrové akva, natož v 80-ti litrech.

No agresivní jsou na sebe ti čichavci a to celkem hodně. Jinak na všech rybách je znát stres. Hejnové ryby zrácí hejnové chování a snaží se schovávat kde to jen jde. Bojím se, aby neumřeli třeba na stres.

Rýb sa mi zdá na 160 l akvárium priveľa. Pokiaľ je už nové akvárium založené, osadené rastlinami, s kompletnou technikou... nasadil by som tam najproblémovejšie ryby, teda tie čichavce, ancistrusa a k nim napr. tetry či neónky... živorodky by som tam dal až po čase, prípadne by som sa ich zbavil

To zkuste vysvětlit mé matce :-( já ji říkám ať už nekupuje žádné ryby, ale neposlechne mě. Její přítel má totiž akva 54 litrů a trýzní tam 6 závojnatek a 8 čichavců. Takže dle jejích slov my to můžeme mít přerybněné taky (ale samozřejmě už nebere v potaz úmrtnost jeho akvária).

Jinak akva je zařízené i osázené, tak to teda zkusím.

Děkuju moc :-)