Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poranené oko u bojovnice

Dobrý deň,má prosím niekto skúsenosť s bojovnicou čo si doslovne rozbila hlavu? Pri čistení sme ju vpustili do jej akvária , skočil tam ako divy a udrel si hlavu na kameň.Kameň od krvi, bojovnica hlavu pri očku tiež, teraz má opuchnuté zakalené oko, nevyzerá to dobre.Čo s tým? )Dakujem

Pravidelně vyměňovat 1/3 vody, přidat nějaké vitamíny a sledovat zda se neobjevuje plíseň. Pokud žere a je aktivní, oko se zhojí. Něco podobného se mi stalo u samice, separoval jsem ji na samotku, přitopil na 27°C, přidával AloeGel a krmil živou a mraženou potravou. Oko se vrátilo do normálu :-) Příště si dávat při vypouštění majzla ;-)