Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napraskle akvarium 240l

Zdravim, mame v praci akvarium 240litrove ale je tam mala prasklinka v rohu u spoje. Z venkovni strany jak prejedu nehtem tak prasklina jde citet, ale dovnitr ta prasklinka nesla, takze jak prejedu nehtem, tak citet zevnitr nejde. Prilozil jsem fotky zevnit i zvenku. Mame ho tedy ve sleve o polovinu, takze za 990,- tak bych ho rad koupil. Myslite ze kdyz akvarium napustí vodou nebude zadny problem, ze by prasklo? Jeden znamej se na to koukal a rikal ze je to malickost, ze staci jen tam prilepit silikonem kousek ctverce ze skla jako pojistku, ale ze by nemel byt problem. Bydlim ve tretim patre a tak bych nerad vytopil barak :D moc dekuji za odpovedi a rady

Snáď poradia skúsení lepiči akvárií, ale podľa mňa by s tým problém nemal byť. Každopádne ale, ak sa dá, skúste najprv akvárium napustiť doplna niekde, kde prípadný únik vody nespôsobí výraznejšie škody (pivnica, kúpeľňa s odtokom v podlahe, a pod.). Pokiaľ je akvárium dobre zlepené, tak samotné sklo by malo lepidlom držať na susedných bez ohľadu na poruchu v rohu. Ako poistku by som vlepil zvnútra do rohu kúsok hrubšieho skla, silikónom ho spojil so všetkými susednými sklami