Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Axolotl - žábry

Zdravím,
před pár dny jsem si domů pořídíla Axototla, když sem si ale všimla že mu většina žábrů chybí znejistila jsem.
Vlají mu kolem hlavy jen z každý strany jedna, nemá zájem o žrádlo (v obchode kde sem ho koupila mi doporučili takový červený granule cca 0,25l mě vyšlo na 120Kč)a nic jiné sem zatím nezkoušela, ani se moc nehýbe po akváriu. K hladině se vydá jednou za delší dobu. Sledovala sem ho líp a všimla si, že ty žábry má vlastně jakoby za hlavou přilepený. Nevím jak to líp popsat. Má je akorát mu nevlají jako ty dvě. Tak by to být nemělo, pokud vím. A dneska sem si ještě všimla, že se mu na ocase udělali takové šedobílé chumáčky vaty. Že by to byla plíseň? Voda v akvariu je čistá, teplota 19°C. Nevím jestli něco nedělám špatně. Ale snažím se o něj starat co nejlépe. A mrzí me, že by mu něco mělo být. Tak prosím o pomoc někoho se znalostma ohledně axolotlů, nechci aby mi ten můj odešel do věčný lovišť.

přikládám foto
[bvqu.jpg]
[mzux.jpg]

k jídlu zatím davám jen ty granule, ani nevím co to je. V obchodě se mě zeptali jestli chci pro něj žrádlo, tak sem kývla a dali mi to. Jinak nic. Filtraci mám mechanickou/chemickou/bio. Zabudováno ve víku akvaria. Vodu měním 1x týdně. Dneska se mu ta "plíseň" rozlezla na hlavu a dělají se mu tam takový vřídky :-(

Když ne předtím, tak aspoň po přinesení zvířete domů, by si člověk měl zjistit, jak se o něj starat, na netu je informací spousta. Co je to "mechanická/chemická/bio filtrace?? Axíci jsou na chemii docela citliví.
Krmení - žížaly, rybí maso, mražené/živé patentky, hmyz.

Jen granule? Doporučoval bych si o Axolotlech něco přečíst, než si je pořídím. :-( Vodu měníš kompletně? Podle toho co vidím na fotkách jde o bakteriální rozpad žaber, už jsem se s tím setkal. Axík příšel kompletně o žábry, zhubnul a nakonec velmi rychle uhynul. Zajdi si do nějaké dobré akvaristiky pro kapičky na plíseň.