Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoc rybiček a přísavníci

Dobrý den :) Včera jsme v akváriu objevili nemoc -našli sme rybičku která plavala pouze po pravé straně a když se snažila plavat hned jí to stáhlo dolů na kamínky. Bohužel dnes umřela. :( A nejspíš přenesla tuto nemoc ještě na jednu rybičku která má plíseň v okolí oka a pusy. Zároveň co jsme vybírali první rybičku sme objevili několik nových přírustků (9 malých přísavníčku). Jestli byste věděli jak bych mohla vyřešit tu plíseň na rybičkách a jak zachránit ostatní rybičky byla bych moc vděčná a zároveň bych se chtěla zeptat jestli mohou rybičky nějak ohrozit ty přísavníčky :)
Děkuji Lucka

Ahoj ,pleseň sa dá odstrániť pomocou Mykopuru od sery,pokiaľ tú pleseň má viac rybiek tam to nadávkuj priamo do akvária 1 kvapku na 2 litre vody ,3dni potom vymeň väčšiu časť vody. Tie prísavníčky môžu ohroziť len väčšie ryby ak by ich prehltli,prípadne ich môžeš preloviť do inej nádrže, ale musia tam mať nejaké riasami obrastené kamene alebo dokrmuj krmivom pre prísavníčky, v čistom akvárku bez rias by ti uhynuli od hladu