Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak je to se vzduchováním?

Dobrý den.Měl bych dotaz ohledně vzduchování v akváriu.Založil jsem své první akvárium(zatím jen 60l)a chci se optat zda je nutné vzduchování nebo postačí pouze filtr.Hledal jsem odpověd různě na netu a všude se píše něco jiného,tak pokud by mi někdo poradil budu moc rád.
Děkuji za odpověd.

No to záleží na spoustě věcech...kolik v akvárku bude ryb + jaký druh...některé dobře okysličenou vodu vyžadují, jiné jsou na tohle méně náročné, další se nadechují nad hladinou a vzduchování je pro ně zbytečné. Velkou roli hrají rostliny - pokud je jich v nádrži dostatek a není přerybněno, vystačí to, ale opět záleží na druhu osádky a na počtu. Někdy stačí, když proudek vody z ústí filtrace jen čeří hladinu a tím jí prokysličuje. Variant je mnoho a vy musíte najít tu nejvhodnější vzhledem k podmínkám, které si v akváriu vytvoříte.