Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grindál

Poradí mi někdo,jak účinně zlikvidovat roztoče v Grindálu(chovám ho na Lignocelu).
Nevím určitě,jestli to jsou roztoči.Jsou to malincí chrobáčci bílé a načervenalé barvy,vidět jdou pouhým okem.Odhadem půl milimetru(možná ani ne) velicí.

Roztoči jsou docela obtížně řešitelní. Jako řešení vidím jedině zlikvidovat ten chov a všechno důkladně vydesinfikovat...v podstatě asi VŠECHNO, včetně nástrojů, které s tím mohly přijít do styku, police, nebo nábytek...zkrátka pokud možno provést nějakou plošnou desinfekci. Někdy ale ani to nemusí pomoct a po nějakém čase se mohou roztoči objevit znovu. Jsou chovatelé, kteří tvrdí, že jak si člověk jednou přitáhne do chovu roztoče, už se jich nikdy nezbaví. I já se k tomu názoru bohužel více méně přikláním.