Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betta bojovnice agrese

Zdravím všechny . Mám NANO akvárko a měl jsem tam doteď jen jednoho bojovníka -> samec..
Dnes jsem přikoupil samici bojovnici, problém spočívá v tom že samec útočí neústále na samici..
Kamarád mi poradil že je to "Normální" že se seznamují , no já nevím raději jsem samce odebral . Co na to Vy ? Za každou radu budu moc rád :-( jsem z toho na větvi

Chtělo by to znát objem toho akvárka. Pokud nemají dostatek prostoru, tak se nelze divit, že se navzájem stresují a projevují se agresivně. Pomoci by mohl dostatek rostlin a úkrytů, případně dokoupit víc samic. Je vcelku normální, že pokud má samec pouze jednu samici, prakticky jí užene k smrti.

Souhlas...jen málokdy v malym akvárku biologická rovnováha a soužití všech obyvatel funguje, jak by mělo. Betty jsou navíc samy o sobě dost teritoriální ryby a malym prostoru se navzájem stresujou. Samec navíc pokud vidí samičku, tak jí nedá pokoj, dokud se s nim nebude třít, nebo dokud nechcípne.