Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tmavé řasy

Dobrý den.Koupili jsme akvárium na 100 litru asi před 6 tydny a startovací sadu,nyní je v akváriu porostlé vše tmavými řasy,láva,rostliny,kořen,nevím kde je chyba a vzhled nevypadá moc dobře.děkuji za radu.

zrejme ste to už nejako vyriešili, ale tieto riasy ste zrejme dostali s výbavou-stačí vlákienko na rastline a premnoží sa to. Vraj je dobrá rastlina Egeria densa ako biol. hubič, a tiež zmeniť frekvenciu svetla, ale to trvá mesiace...chémiu by som nedávala, priateľ dal,a menej ako na návode pre istotu- a aj tak mu vykapali popri riasach aj všetky rastliny...takže posledná možnosť- všetko vybrať, dôkladne vyčistiť a nové rastliny, nový piesok(alebo starý vypiecť v rúre pri 200°)a dôkladne vydezinf. filter, nádrž a tak...je to ťažké s tými riasami.