Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Potrhaný" pancéřníček kropenatý

Dobrý den, dneska ráno jsem si všiml, že jeden z mých pancéčníčků kropenatých má po těle nějaká zranění a potrhané ploutve. Pancéřníčky mám 4. Dno sdílejí s krunýřovci a parmičkami černopruhými. V akváriu jsou ještě parmičky čtyřpruhé a olivové a 2 čichavci perleťový, ale ti by mu neměli nic udělat. Ostatní pancéřníčci jsou v pořádku, jen jedna parmička černopruhá má podobnou (ale mnohem menší) ranku u hřbetní ploutve. Je možné, že si to způsobili mezi sebou nebo je to snad nějaká nemoc? Akvárium má 240l, dobře zarostlé, pravidelně odkaluji a vyměňuju vodu, ostatní rybky jsou čilé a nejeví známky nemoci. Ten "pokousaný" pancéřníček je malátný a nevypadá vůbec dobře. K dispozici mám ještě jedno 160l, takže ho můžu oddělit.

Tady jsou fotky (za kvalitu se omlouvám): thCsr

Mnohokrát děkuji za rady!

Potrhane ploutve muze mit cas od casu kazda ryba kdyz se nekde chytne ale rekla bych podle tech fotek ze se spis s nekym porval. Oni sice pry ziji radi v hejnu ale pry se v dobe pareni obcas napadaji. neni videt ze by na nej nekdo dorazel? ty rany podle me nejsou tak desny aby to neprezil. zalezi na tom nakolik je to silny jedinec a taky zda nebude dale kousan. zatim bych ho neoddelovala ale samozrejme tim nic nezkazis. ta ryba co ho napadla si muze vybrat jinou stejne slabou.