Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jikry ancitruse

Dobrý den, prosím o dotaz... Jikry ancitruse, o které se samec staral se zespodu břidlice odlepily a odpluly do rohu akvária, kde už si jich nevšímal, přendal jsem je do sítka nad vzduchování, pár jich je ale plesnivých a protože vypadají dost křehce, nevím jak mám ty plesnivé odstranit, abych neublížil jikrám okolo. Existuje nějaký osvědčený způsob jak to provést? Děkuji za odpověď.

Kdyz samec ancistruse zjisti vadnou jikru ve snusce,tak ji odstrani.Protoze jsou jikry k sobe pevne slepene,musi jich treba kvuli jedine odstrani vic,aby neohrozil zbytek snusky.O tyto jikry se pak uz nestara.Zachranit se casto daji tak,ze se prelovi(sitkou,fajfkou)a daji se do vody se silnym vzduchovanim,stejne tak,jako treba artemie.Asi po peti dnech se musi voda u nich zkontrolovat,protoze ty spatne uz ji zacnou kazit.V te dobe uz se zacnou jiry vykulovat a lze je prelovit do normalne vzduchovane vody.