Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co do akvárek

Ahoj, dostala jsem dvě akvárka. První je 30x25x17 DxVxŠ. Vejde se tam topítko a možná i filtr bez vzduchování. Myslíte, že by tam aspoň nějaké krevetky šly?
Druhé je 15x15x10 DxVxŠ. Tam jsem přemýšlela jen nad nějakou rostlinkou, ale i tak mi to přijde malé kvůli vodě. Na co vůbec takhle malá akvárka dělaj? :-D

Předmět Autor Datum
To menší, to je na nějaký živočichy fakt malý. Ani né tak kvůli malýmu prostoru, jako hlavně kvůli t…
Réza 13.02.2014 15:07
Réza
Já mám akvárium 30x20x20 DxVxŠ a krevetám se daří skvěle voda je stále čistá a začínají se množit ta…
martas676 13.02.2014 15:18
martas676
Malé krevetky (bežne dostupné Neocaridina heteropoda/denticulata) môžu byť v pohode, zopár kusov aj…
perenquen 14.02.2014 09:47
perenquen
Já mám 30x20x20, s krevetkama red cherry a daří se jim výborně. Mám to teda hodně zarostlé a i díky… poslední
Jiri_99 24.02.2014 13:01
Jiri_99

To menší, to je na nějaký živočichy fakt malý. Ani né tak kvůli malýmu prostoru, jako hlavně kvůli tomu, že tu vodu neudržíš v nějaký vhodný kvalitě. Pořídila bych si do něj třeba masožravku :-) Do toho druhýho mě jako nenáročnej obyvatel napadá betťák, pokud se tam vejde topítko a filtr, mělo by to být OK. Krevety jsou citlivé na kvalitu vody, která se v tak malém akvárku špatně udržuje, ale asi bych to taky nezatracovala. Pak mě napadaj nějaký drobný živorodky typu endlerka, nebo skupinku pavích oček apod.

Malé krevetky (bežne dostupné Neocaridina heteropoda/denticulata) môžu byť v pohode, zopár kusov aj v tom menšom akváriu, len to chce aspoň 1x týždenne meniť časť vody a neprekrmovať. Potrebujú nejakú kríčkovitú rastlinku, napr. "jávsky mach", ktorý zväčší osídliteľný priestor akvária (síce vedia plávať, ale väčšinou sa pohybujú lezením). K týmto krevetkám žiadny ohrievač nie je treba, vystačia s pokojovou teplotou a nevadí im ani nižšia teplota pod 20 °C. Kedysi som mal pokusne zopár v akváriu na balkóne a zistil som, že počas letných horúčav pri teplotách okolo 30tky už niektoré hynuli, zato na jeseň zvládali bez problémov aj teploty okolo 10°C (po pár dňovej teplotnej aklimatizácii pri premiestenení do akvárií ešte dlho žili).

Já mám 30x20x20, s krevetkama red cherry a daří se jim výborně. Mám to teda hodně zarostlé a i díky závěsnému filtru Blau FM-60 napěchovaným trochou bioakvacitu a EHEIM EHFI SUBSTRAT PRO je voda stále krásně čisťounká s perfektníma hodnotama.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru