Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trnovec bělopruhý - leží na boku

Dobrý den.

Od známého, který ruší svou pěstírnu jsem dostala 3 kusy Platydoras costatus. Jsou už celkem velcí 11-15 cm. Dva z nich jsou v pohodě. Akorát jednoho nacházím často na zádech, respektive na boku, a ikdyž se snaží tak se nemůže otočit. Když mu pomůžu zpátky na břicho, tak normálně odpluje. V noci, když ostatní vylezou, tak on jen leží napůl z jeskyně a pozoruje ostatní.

Chci podotknout, že je vylovoval normální síťkou. Co mu udělal?

Děkuju za rady.

Dobrý den, tak se nakonec ukázalo, že je to vykloubená prsní ploutev. Nemáte někdo zkušeností s tím, jak ji nahodit zpátky? Bojím se toho, že použiji moc síly, a zatlačím na špatnou stranu, nebo tak něco.