Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem filtr do 90L akvária

Zdravim odborníky tady na tomto fóru,
potřebuji zařídit co nejužitkověji 90L akvárium pro dvě dospělé želvy.:-)do té doby ,než mi prostory a změna bydlení umožní jim dopřát většího pohodlí.
Dloubám se nad myšlenkou ,jaký filtr pro ně zvolit ,jestli vnější nebo vnitřní a jaké značky , přemýšlel jsem nad zančkou TETRA ,ale po přečtení několika informací na internetu, že nejsou kvalitou bůhvijaké ,jsem přešel k značce EHEIM ,kde jsem se později dozvěděl z jednoho příspěvku ,že pro žělvy je nejlepší zn.FLUVAL ,která si dokáže poradit s nepořádkem okolo želv.
Takže jsem si říkal FLUVAL 106 je vítězem ,už jsem chtěl objednávat ale narazil jsem zde na stránkách na to, že by se mělo nechat na akváriu do výšky 17,5cm vzduchoprázdno a rozměry mého akvária jsou 60délka*50šířka*30výška ,což by mi zbylo jen 12,5ve výšce a pro 37,5L vody se hodí spíše vnitřní filtr ,no potřebuji poradit jak dál nebo jak z toho ven a vybrat ten správný.
Doufám ,že jste to zvládli přečíst až sem8-)
díky za pomoc

Mohu se zeptat kde jste se o značce tetra dočetl že nejsou spolehlivé?

Už jsme jich prodali spousty a zatím byla jediná reklamace....

Osobně bych když je to pro želvy volil klidně EX 700.

Fluval bych po vlastní zkušenosti nebral je podle mne nešťasně řešený a molitan budete mít u želv velmi rychle zanesený a budete jej muset často čistit, tetra se tak rychle nezanáší.