Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Filtr

Čau lidi, mám filtr, ale můj problém je, že když si večer lehnu rak mě prostě ruší... myslíte že ho můžu na noc vypnout? Hodně mě to štve..

Je dobré uviesť o aký typ filtra sa jedná a tiež zistiť dôvod hluku. Totiž pod filtrom si ja ako prvé predstavím vnútorný filter s čerpacou hlavou (s motorčekom), kde môže hučať samotný motor (vtedy človek s tým moc nespraví), alebo môže filter samotný pracovať nehlučne, ale po kábli sa prenášajú vibrácie na sklo akvária, krycie sklo, osvetľovaciu rampu... to je prípad napr. môjho akvária, kedy väčšinou stačí pohýbať káblom či krycím sklom).
Ak ide o filter "vzduchovací", aké boli bežné pred pár desaťročiami, ale stále sa používajú, potom ovplyvnenie chodu kompresora sa niekedy dá, niekedy nie (závisí od typu, mnohé viac-menej vrčia napriek údajom o "tichosti" od výrobcu), a samotné bublanie/chrchlanie filtra v akváriu tiež nie je moc ovplyvniteľné (leda tak znížením výkonu kompresora, ak má túto možnosť). Vrčanie kompresora sa niekedy dá znížiť umiestnením do inej než "normálnej" polohy, napr. zavesením do priestoru a natočením do takej polohy, kedy je zvuk minimálny, prípadne položením na mäkkú podložku,...

Každopádne pokiaľ sa pracujúci filter nedá utíšiť, je najrozumnejšie ho vymeniť za iný.