Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vložení ryb do nového akvária ihned po napuštění vody.

Přeji krásný den,
dostal jsem k narozeninám akvárko, malé, objem 45 l. No, a jelikož mé jediné zkušenosti s chovem rybyček jsou z dob, kdy jsem byl malé škvrně a měl jsem pár neonek v kouli s kytičkou (teď nechápu jak mohli přežít), tak jsem akvárko napustil vodou, zapnul topítko (25°C), filtr ("4 vrstvý", vata-uhlí-houbička-keramzit) no a celý natěšený jel koupit rybky. Ve zverimexu mi vybavily chemií (aquatan, nitrivec a easystart) a 7 neonkami, 2 tetrami průsvitnými a 2 panceřníčky. Přijel jsem domů, voda měla již 24,5°C, nalil jsem tam aquatan, pak ten bio-nitrivec a nakonec hodně toho easystartu. A rybyčky šly dovnitř. A až pak mi napadlo začít studovat, a dozvěděl jsem se o takových věcech, jako syndrom nového akvária, nitrifikační bakterie, dusíkatý cyklus atd. a zděsil jsem se. Proto se chci zeptat, co mi může potkat? Rybky tam jsou 3. den, čilé, dostávají špetičku krmenní denně, nitrivec jim tam dávám každý den. Včera jsem odkaloval dno a doplnil vodu s aquatanem. Mám ještě koupit toxivec? Zase mám strach, že toxivec zničí dusitany a dusičnany a bakterie nebudou mít co zpracovávat. Vím že jsem to podělal, proto mi klidně ukamenujte, ale nechci za týden lovit mrtvolky...

Díky všem.

Hlavně se neukvapujte,
nechte to v klidu.
Raději krmte obden a jak to tak vypadá je to na dobré cestě bay si to "sedlo"

Vodu neměňte klidně týden-14dní těch pár rybek co tam máte ji hned tak neznečistí a mezitím bakterie začnou fungovat.

Hlavně to nepřekrmte, v nově založeném akváriu nesmí být nadbytek živin, pak se udělá nálevník a nejhorší chyba začátečníků je výměna vody, která jeho množení ještě víc podpoří....