Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betta bojovnice - nemoc

Ahoj, prosím, můžete mi poradit, mé Bettě bojovnici se udělal flek, vypadá to jako plíseň. Jakým přípravkem ji jej mohu vyléčit? Mohla by mi na to pomoci EXIT nebo seSHA 2000? Pokud by pomohla tato informace, tak Bettu chovám v dvoulitrovém akváriu a vodu měním každé 4 dny. Děkuji moc za jakoukoli reakci.

loading...

Takhle nikdo moc neporadí, nikdo ti neurčí co to je, ale bude to způsobené tím prostorem, akva 20l, hustě osázené, filtrace, topítko, tohle měnění vody každé 4 dny s tím, ýe tam ýrádlo občas skysne ji moc nepomůže. Jinak někdo to řeší solí, třeba známí ť odchovné ryb, nasype do akva sůl, ale dává 1 lžíci do akva cca 150-200l, kolik do 2 to netusim

Už mě celkem udivuje, jak se neustále někdo ptá jak zachránit bettu, když ji chová v tak malém prostoru. Nechápu jak si někdo může myslet, že když se tam ta ryba vejde tak se má dobře. Člověk se taky vejde do místnosti metr krát metr ale za pár dní by mu tam taky nebylo dobře...
Kdyby jste si aspoň o tom něco přečetli než si to zvířátko koupíte... ]:(

Bohužiaľ, je to krutá realita, veľká časť týchto kupujúcich si napriek tomu, že žijú v informačnom veku /?/, nenaštuduje dopredu nič, kupujú impulzívne... prípadne sú náchylní veriť personálu "kvázichovákov" (čo zase trochu chápem, že majú k personálu dôveru - keď sa v niečom nevyznám, čakám radu od predajcu) ]:(

ďalšia tragédia je nielen v chovákoch samotných, ale aj v pôvode rýb ako takých a v spôsobe predaja - drvivá väčšina bojovníc ponúkaných v obchodoch sú dospelé (niekedy až prestarnuté) jedince z ázijských komerčných fariem ponúkané v decových ]:( kelímkoch, čo samozrejme evokuje v laikoch pocit, že ten tvor skoro žiadny priestor nepotrebuje. Vyzeraju "namakane", s mohutnými plutvami, a málokto tuší, čo všetko museli rybky pretrpieť cestou do obchodu a že často majú už väčšinu života za sebou...
ponuka mladých jedincov oboch pohlaví v jednom akváriu, z ktorého skúsenejší človek vedel bezpečne vybrať párik, je zrejme minulosťou... kde sú tie časy

Je pravda, že prodejci nakecaj všechno možné... Proto, já už si od nich nenechám poradit vůbec nic a radši si najdu informace na internetu. U nás na Karlovarsku také prodávají betty v kelímcích a ne jednou tam měly vystavené i mrtvé betty na prodej... No hrůza :x: Ale čemu bych se vůbec divila, když paní prodavačka sahá na králíky, na peníze vlastně na všechno možné a poté rukou sáhne do akvária...