Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skaláry v malém akváriu

Podědila jsem před lety skaláry v 60litrovém akváriu, teprve časem jsem se dozvěděla, že akvo je malý. Dala jsem si inzerát, že je daruju a teprve dodatečně jsem se dozvěděla, že nesnášejí transport. Ví někdo, co je pro ně nejlepší? Nevypadají, že by nějak strádaly.

Žiadna ryba nie je transportom nadšená, ale keďže sa skaláre bežne predávajú v obchodoch aj na burzách, zjavne transporty nejako prežívajú.
Je ale pravda, že skaláre ľahko podliehajú stresu, takže ich treba prenášať ohľaduplne a len v nutných prípadoch.

Dobrá by bola fotka toho akvária so skalármi... ak tam žijú už pár rokov, snáď si už navykli, ale rozhodne to nie je ideálna veľkosť na ne. Tá je asi tak od +-150 litrov vyššie, pri vodnom stĺpci aspoň pol metra.