Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem knihy o akvaristice

Ahoj, jsem absolutní amatér, o akvaristice nevím nic až na to že rybičky musí mít vodu a filtr. I přes to jsme se doma rozhodli že by jsme to mohli zkusit... mohli by jste mi prosím doporučit nějakou literaturu, ať už na téma sladkovodní tak i mořské?? Zvažujeme obě možnosti včetně pěstování korálů. Potřebovala bych něco jak o akváriích tak o nejčastěji chovaných rybkách. Budu moc vděčná za každý odkaz, radu či název knihy.. prosím o knihy které se dají koupit po internetu protože do knihkupectví se nedostanu. Děkuji Jana

no co ja vim (jen tak zprostredkovane) tak zalezi na tom co chces v tom akva chovat. jestli pouze rybicky nebo i koraly a sasanky. protoze bud sasanky nebo koraly potrebujou konstantni teplotu vody takze topeni ale hlavne napr v lete chlazeni coz neni zrovna levna zalezitost. filtrace vody je pry taky na jinem systemu (tusim ze ta voda prochazi pres nejake UV svetlo aby se zabranilo breberam) dalsi dulezita vec pry je ze se pouziva tzv. zivy pisek nebo zive kameny. jenze to znamena ze obzvlaste v tech porovitych kamenech zije spousta zivocichu ktere ti pak nici koraly nebo ty sasanky a nejlepsi je je pinzetou vybirat (napr vecer kdyz vylezaji za potravou). pak je dobry poridit si vlastni system na precisteni vody (prakticky z ni udelat deionizovanou) a tu pak obohacovat presnym mnozstvim mineralu, soli .... a pry cim vetsi akva tim lepsi a stabilnejsi system ale vim ze nekde na webu je i stranka kde se venujou nano morskym akvarkam a docela to pry slape. zkratka je toho tolik ze ac se mi ty morsky strasne libi tak se mi do toho vubec nechce...