Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ancistrus-biela skvrna na boku ryby,prosim o pomoc s identifikaciou

Pred dvoma tyzdnami som si kupil 3 ks Ancistrusov, po tyzdni sa mi u jedneho objavila biela skvrna na boku ryby, ryba je vitalna, prijima potravu, o nic sa neobtiera, podmienky v akvarku mam dobre 3 roky stara nadrz, doteraz neboli ziadne problemy.
Vyzera to skor ako odumrete supiny - nejaka nekroza, pre istotu som nasadil antibakterialne liecivo, zatial ziadny vysledok, skvrna sa nezmensuje ani nezvacsuje, ostatne 2 ks ancistrusov su v pohode. prikladam fotku, ak by s tym niekto mal skusenosti a vedel by mi poradit co to je, tak budem rad.
Stranku catfish.cz mam prestudovanu, nie je tam ziadna zmienka o niecom takomto

Osobně nevím co by to mohlo být, ale já bych ještě pár dní počkala, třeba mu šupiny zpátky dorostou, je možné, že se jen někde odřel o nějaký hrubší kámen nebo skalku... Nikdy jsem se nesetkala s žádnou infekcí, která by vypadala takto.. Ale určitě se tu najde ještě někdo kdo vám poradí lépe než já. Je to jen můj názor.