Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nosnost komody pod 160l akvariem

Zdravim, chystam se realizovat 160l akvo (100x40x40). Do obyvaku se mi kvuli estetice nechce davat zadnej specialni stojan a chci vyuzit komodu ktera zde jiz stoji. Ma rozmery 127x40x77. Jsou to tri pricky z lamina tl.16mm, horni deska je ta sama tloustka, spodni deska je o tloustce 30mm. Pricky jsou jsou mezi nosne desky vlozeny. Cela skrinka stoji na peti obdelnikovych nohach. Dnes jsem koupil 9mm preklizku na vystuzeni zad a drevene hranoly na vystuzeni u noh. Co se tyce nosnosti strach nemam, nicmene mam trosku obavy aby se to nesesunulo do strany (pro to ty zada z preklizky). Mate nekdo zkusenost s podobnym akvem a komodou? Diky za zkusenosti.

Já mám 120 litrů na obyčejné skříňce z lamina a zatím už to dobrý dva roky drží :-) Snad by u Vás neměl být problém. Já osobně to ani vyztužené nemám, jen přímo pod akváriem mám ještě jednu silnější desku z dřevotřísky na tom mám koberec a pak akvárium.

Ta skříň to v pohodě udrží a když je to zpevněné zády tak to do strany nepude já mam z dřevotřísky 18 mm skřín na tom 280l akva což je asi 300kg se vším a drží to je tam spoj na konfirmaty byl jsem líní to kolíkovat či lamelovat a drží to :D jediné dej si pod to polistiren či něco podobného kuli vyrovnání váhy