Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosím o radu s chovem zavojnatky!!!

Dobrý den, včera donesla dcera domů rybičku, jelikož jsem měla doma jen kouly dala jsem ji tam a hned jsem jela do zverimexu, tam jsem zjistila, že máme zavojnatku, když jsem se ptala prodavačky řekla mi, že na jednu rybu stači 2l vody...nicméně jsem sedla hned k netu a brouzdala jsem a zjistila jsem, že prodavačka je asi pěkná..., dnes jsem sehnala akvárko 40l a vím, že musím sehnat ještě větší...jen prosím o radu...jak dlouho mohu zavojnatku vel 5cm nechat v akvárku 40l a jakou k tomu akvárku potřebuji filtraci a vzduchování...popřipadně co ještě doporučujete...děkuji!!!

Tak i kdyz je to spis hejnovita a spolecenska ryba tak bych rekla ze by ji tech 40l melo stacit nekde pisou na jednu rybu 10-15l nekde 100l a pak si vyber. Taky zalezi na tom co ji do toho akva vsecko das. pokud to zahltis filtrama, topidlama, dekoracema....tak tim snizis cisty objem k plavani a asi by to pak byl problem. Oni docela kakaji takze je na tobe co bude lepsi jestli nejaky vnitrni filtr nebo mensi externi. taky zalezi na tom jestli chces jit do vetsiho akva tak uz pocitat s tim filtrem dopredu aby to vetsi mnozstvi vody utahl. vzduchovani porid urco taky...jinak rybka je to klidna a pohodova...