Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem množství neonek červených v akvariu

Dobrý den,

mohu poprosit o informaci? Mám rohové akvarium, celkový objem cca 240 litrů, vody cca 200 litrů, tvar lichoběžníku, plocha vodní hladiny cca 5200 cm2, filtrace vnitřní + přes den široký sloup (asi 5 cm) bublin ze dna. Je v něm párek Ancistrusů a 40 Neonek červených. Rád bych přidal dalších 15 neonek. Je to možné?

Děkuju moc za odpověď.

Honza Smetana

Na to, že v akváriu nie sú živé rastliny, mi príde množstvo rýb už aj tak vysoké. Načo pridávať k 40 neónkam ďalšie ? Je málo pravdepodobné, že aktuálna filtrácia a vzduchovanie dostačuje na premenu metabolitov, rozmáhajúce riasy svedčia o opaku...

Akvárium s rybami môže byť aj bez rastlín, ale treba mať už prax, čo sa týka filtrácie a frekvencie výmeny vody; a taktiež neprerybňovať. Ak si vezmeme pravidlo, že na jednu rybu veľkosti neónky sa počíta s 3-5 litrami vody (pri akváriu bez rastlín radšej hornú hodnotu), potom už aj 40 neóniek (a k tomu pár ancistrusov) je dosť.